Novinky

Ozdobte si sváteční stůl adventním věncem

Advent je tady a to znamená jediné: Vánoce se nezadržitelně blíží. A nemusí se nést jen ve znamení stresu z nákupů a shánění dárků pro naše blízké. Určitě bychom neměli zapomínat hlavně na duchovní rozměr tohoto období, jehož důležitým symbolem je adventní věnec. Vytvořit si jej můžete doma je to velmi snadné. Jak na to?

Adventní věnec a jeho symbolika

Nejprve fakta: věnec je symbolem vítězství a královské důstojnosti. Bible hovoří o věnci jako o projevu úcty, vítezství a radosti. Obvykle má podobu kruhu zdobeného čtyřmi svíčkami, které symbolizují čtyři týdny, jež předcházejí Vánocům. Advent připadá na první neděli v období mezi 27. listopadem a 3. prosincem, končí dnem Narození Páně tedy 25. prosince. V praxi pak každou adventní neděli zapalujeme jednu svíčku, přičemž svíce mohou být různě barevné, vysoké a symetricky nebo asymetricky posazené, záleží jen na vašem stylu a vkusu.

Jak vyrobit svůj adventní věnec?

Způsobů, jak si vyrobit svůj nejkrásnější adventní věnec je celá řada. Proto i my vám přinášíme malou inspiraci a přejeme krásné a radostné tvoření.

TIP NA VÝROBU
Postup je jednoduchý a rychlý.
Potřebujete polystyrenový věnec o průměru 28 cm, tavnou pistoli,
dřevěné dekorace, cca 4,5 m krajky a károvanou stužku.
Začněte tím, že si celý věnec obtočíte krajkou a konce přilepte k věnci.
Všechny ostatní připravené komponenty umístěte na věnec a přilepte tavnou pistolí dle své fantazie.
Můžete použít přírodní dekorace jako šišky a smrkové větvičky.
Nezapomeňte na bodce pro jednoduché připevnění svíček.

 090968_1 080866_6 430312_1 740539_1  740762_2180799_1

Komentáře

Koment.